KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 15061030
nr 1506 1030
Isaac Grünewald
(1889-1946), Sverige
Porträtt av Premiärdansös vid Operan (Lagerqvist). Signerad, bär dedikation. Kolteckning, 45x33,5 cm, yttermått inklusive ram: 68x52 cm
Kondition: pappret med åldersrelaterade märken
Utrop:
3.000 kr
Såld:
6.600 kr
måndag 28 november 2022
kl 21:04:34
2.000 kr
2.200 kr
3.400 kr
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
3.800 kr
3.800 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
4.400 kr
5.000 kr
6
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.400 kr
6.000 kr
6
5.200 kr
5.400 kr (Budbetjänt)
6.200 kr
6.400 kr
- Klassiska
28 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Isaac Grünewald
Läs mer om Isaac Grünewald